TECHNIKA

1.CAS 32 TATRA 815  6x6

Cisternová automobilová striekačka CAS 32 - T815-PR2 6x6.1 je zásahový požiarny automobil určený na prepravu požiarneho družstva 1+3, hasebních prostriedkov a hasiv k haseniu požiarov vysoko horľavých látok vodou alebo penou aj v miestach s nedostatkom vody.
CAS sa môže využiť v  požiarnej službe hasičských a záchranných zborov, na letiskách, v továrňach, chemických továrňach, rafinériách, v skladoch horľavých látok, a v miestach s vysokým rizikom požiarneho nebezpečenstva a pri mimoriadných udalostiach.
CAS charakterizuje trojnápravový podvozok TATRA s priebežným rámom, požiarne odstredivé čerpadlo s menovitým prietokom 3200 l/min, nádrž na vodu o objeme 9000 l, nádrž na penidlo o objeme 540 l, strešnú lafetovú prúdnicu a prietokový naviják so 60 m hadicou.


2. CAS 15 IVECO DAILY

Podvozok IVECO DAILY 70C15D 4×2 

Posádka: 1+1+4
Hmotnosť - 4720 kg
Motor Iveco 150 hp objem 3,0 litra (Common Rail)
145 koní (107KW) 3000-3500
6 stupňová synchronizovaná manuálna prevodovka
Maximálna rýchlosť je nastavená obmedzovačom na 100km/h
Poháňaná je zadná náprava, a vozidlo je vybavené uzávierkou zadného diferenciálu.Nadstavba vyrobená z hliníku a polyesterového kompozitu
Úložné priestory sú rozložené 2+2+1
Božné dvere uzatvorené hliníkovými roletami
Zadné dvere sú pevné vyklopné
Nádrž na vodu má 750 litrov a je umiestnená v strede vozidla. Je vybavená vlnolamami, prepadom, vodoznakom, napúsťacím a vypúštacím otvorom.
Ako čerpadlo je použitá prenosná motorová striekačka Tohatsu VC82ASE s výkonom 1500l/1Mpa/3m
Vystražné zariadenia modrej farby pozostávajú s veľkého zábleskového majáku na streche kabíny, dvoch stroboskopických svetiel v prednej maske a dvoch majákoch v zadnej časti nadstavby. V zadnej časti je ešte nainštalovaná svetelná alej oranžovej farby.

3.FIAT DUCATO


Vozidlo je určené na prepravu 9-tich hasičov a potrebného materiálu k mimoriadným udalostiam , ako aj na prepravu súťažných družstiev mužov a žiakov.

4.PROTIPOVODŇOVÝ VOZÍK

Protipovodňové vozíky poskytnú obciam v krízových situáciách to najdôležitejšie pre skrotenie živelnej vody. Obciam tak do protipovodňovej výbavy pribudla osvetľovacia technika, mobilné povodňové bariéry, kalové čerpadlo, náradie, generátor elektrickej energie a plávajúce čerpadlo. Jeden vozík poskytuje mobilné bariéry v celkovej dĺžke 40 metrov, navyše ak susedné obce pri ohrození spoja svoje sily, dokážu sa vode spoločne postaviť so silnou výbavou. Manipulácia s prívesnými vozíkmi je vďaka ich rozmerom jednoduchá a ich konštrukcia zároveň umožňuje ľahkú dopravu z miesta na miesto. Vozíky môže za sebou ťahať aj osobné motorové vozidlo a vodičovi postačuje štandardné vodičské oprávnenie.